• Türkçe
  • English

Haberler

Yeniliklerimizden haberdar olun.
Farklı Forklift Tiplerini ve Uygulama Alanlarını Anlamak

Hyundai Metarial Handling tarafından üretilmiş ,özellikleri ve sağladığı faydalar ile her bir uygulama için  değişik özellikleri üzerinde barındıran  bir çok farklı istif makineleri mevcuttur.  Aşağıda  Hyudai Metarial Handling tarafında üretilmiş  6 ana başlıktaki Forklift ve Depo içi ekipmanları görülebilir. 

1-ELEKTRİKLİ FORKLİFTLER

2-İÇTEN YANMALI FORKLİFTLER -  Dizel ve LPG

3-ELEKTRİKLİ İSTİFLEYİCİLER

4-REACH TRUCK İSTİFLEYİCİLER

5-SİPARİŞ TOPLAYICILAR

6-ELEKTRİKLİ TRANSPALETLER

7-ELEKTRİKLİ ÇEKİCİLER

En uygun olan forklifti veya ürünü seçmek  , her bir ürün grubunun anahtar özelliklerini ve kullanım alanlarını bilmekten geçer . 

Hyundai Elektrikli Denge Ağırlıklı Forkliftler

Elektrikli forkliftler  elektrik motorları ile çalıştırılırlar .Bu elektirikli forkliftler paletli veya paletsiz yükleri indirmek , yüklemek, istiflemek , bir yerden bir yere taşımak , imalat girdi veya çıktı mamüllerini imalat sistemi içerisinde hareket ettirmek için geniş bir endüstri aralığında fabrikadan  depoya  , depodan  perakendeye , tekstilden gıdaya , otomotivden tarıma geniş alanlarda kullanılır . Bununla beraber sessiz çalışmaları herhangi bir kirletici emisyon yaymamaları sebebi ile daha çok iç mekanlarda tercih edilirler. Elektrikli forkliftler de denge ağırlıklı forkliftlerden olup kaldırma fonksiyonları ve kapasiteleri çok yüksektir. Hyundai Metarial Handling Elektrikli forkliftler bir operatör tarafından oturularak kullanılan,  1 ton ile 5 ton arasında yük kapasitelerinde , 3 veya 4 teker , 24 volt ile 80 volt arasında akü elektrikli sistemlerinde üretilmektedirler.

Hyundai 15BTR-9  (1.5ton  akülü  üç teker arkadan tahrik ) , Hyundai  20BT-9U  (2 ton akülü,  3 teker önden çekiş) ,  30BH-9  (3 ton akülü , 4 teker yüksek voltaj modeli )  , 50B-9 (5 ton 4 teker )  gibi modelleri mevcuttur .  Dar  alanda ve düşük hızlarda hassas hareket kabiliyetleri ve güçlü kontrol sistemleri ve operatör dostu  olması  ile tercih edilmektedir.       

Hyundai İçten Yanmalı Denge Ağırlıklı Forkliftler   

İçten yanmalı forklifter  Dizel veya LPG li motorlar ile çalıştırılan sürücünün oturarak kullandığı ve genel olarak dış mekanlarda tercih edilen forkliftlerdir. Hyundai metarial Handling firmasının ürün gamında Hyundai 1,5 tondan 25 tona kadar Dizel forkliftler  ,Hyundai  1,5 tondan 7 tona kadar LPG li forkliftler mevcuttur .Dizel ve LPG arasındaki tercih emisyon salınımı ve yakıt maliyeti, bakım maliyeti arasında yapılır. İçten yanmalı denge ağırlık forkliftler genel olarak elektrikli forkliftlere göre daha yüksek kapasiteleri ile depolar , fabrikalar , kamyon indirme bindirme işleri , limanlar , tersaneler gibi açık alanlı endüstri tesislerinde tercih edilirler .

Hyundai 30DF-7 ( 3 ton dizel forklift ) Hyundai 50D-9SA (5 ton dizel forklift ) , 160D-7 ( 16 ton Dizel forklift ) ,Hyundai 30L-7A ( 3 ton  LPG li forklift)   gibi modeller örnek olarak sayılabilir.                

Hyundai Depo içi ekipmanları 

Hyundai depo içi ekipmaları elektrik motorları ile çalıştırılırlar .Bunlar  elektrikli istifleyiciler , reach tracklar , elektrikli transpaletler , elektrikli çekiciler ve sipariş toplayıcılardır . Bu elektirikli ekipmanlar paletli veya paletsiz yükleri indirmek , yüklemek, istiflemek , bir yerden bir yere taşımak, depo içinde raflardan indirmek , raflara çıkarmak , sipariş toplamak , yük konan vagonları çekmek gibi işler için genel olarak iç mekanlarda kullanılır . Sürücülerin oturarak veya ayakta eşlik ederek kumanda ettiği modeller mevcuttur .  

Hyundai 20BR-9 ( 2 ton Reach truck istifleyici ), Hyundai 15ESR ( 1.5 ton elektrikli istifleyici )  Hyundai 13BOP -9  (1,3 kg sipariş toplayıcı )gibi modeller örnek olarak sayılabilir. 

Farklı Forklift Tiplerini ve Uygulama Alanlarını Anlamak
Haberler
Elektrikli veya İçten Yanmalı Motorlu  Forklift Tercihi
Elektrikli veya İçten Yanmalı Motorlu Forklift Tercihi
Farklı Forklift Tiplerini ve Uygulama Alanlarını Anlamak
Farklı Forklift Tiplerini ve Uygulama Alanlarını Anlamak
Hyundai Material Handling ile Forklift Filonuzu yönetmenin kolay yolu
Hyundai Material Handling ile Forklift Filonuzu yönetmenin kolay yolu
HYUNDAİ-TETAŞ Tanıtım Videomuz
HYUNDAİ-TETAŞ Tanıtım Videomuz
Yükünüzü Azaltmaya Geldik. Hyundai Forklif ve Hyundai İstfileme Makineleri
Hyundai Material Handling  Türkiye pazarında
Hyundai Material Handling Türkiye pazarında
-Hyundai Material Handling  Türkiye'nin önde gelen firması olan  TETAŞ İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş. ile DİSTRUBİTÖR SÖZLEŞMESİ imzaladı.